Decoupage i scrapbooking hobbystycznie i na zamówienie
baner Galeria miniART
wtorek, 08 lipca 2008
Lato i moc truskawki

Moc truskawki...taka myśl naszła mnie kiedy oglądałam zdjęcie, które niedawno całkiem zrobiłam swojemu Jędrkowi podczas krótkiego pobytu na działce :) Jego pełna ekstazy mina rozbawiła nie do łez.

Zieleń trawy i ostre słońce, do tego drobne kropelki truskawkowego soku spływajace po palcach... tak powstawało "Lato". Tu i tam pojawiły sie guziki, potem rozsypało sie kilka kwiatków, z czeluści pudeł wypełzły tony żelastwa..i jest.
Kolor bije po oczach... ale dlaczego miałoby być inaczej..w końcu to lato... :)Materiały..cóż...czarna baza, książka pożarta przez psa, farby akrylowe, guziki, wstążki, nity i ćwieki, do tego różne dziwne cosie, ktore pieczołowicie zbieram i kolekcjonuję... Do tego oczywiście Tusze Distress Tima Holtza i nieco konturówki. Fotka lekko podciągnięta. Finito ;P
Zbliżenia detali znajdują cię TUTAJ oraz TAM.

 

Another LO on the black backround - the topic is "summer" and I connect the colours wth the sunshine, reen leaves, grass and strawberry juice on our fingers. Strawberry bower - that's the best title fort this photo of m husband ;)
I took some old papers,acrylic paint, buttons, flowers, Disstres inks and metal items I found somewhere in the drawer ;) Enjoy :)

16:58, lady_finnabair , LO, kolaże
Link Komentarze (14) »
sobota, 05 lipca 2008
Ciepło - zimno...

Na takiej własnie koncepcji miał opierać sie ten scrap - pomarańcz, czerwień, brąz przechodzące w błękit, zielenie, szarości? a może na odwrót?
Ciemnie tło chodzi za mną od dawna, wreszcie znalazł się pretekst i czas, żeby wziąć ciemność na warsztat - i tak w oparciu o dwie dość już stare fotki z bieszczadzkich wakacji powstał scrapek, którego głownym bohaterem jest...pies...
i my dwoje oczywiście :)


Skoro pies - użyłam fragmenty papieru "Pets" DCWV. Baza - bardzo ciemny szary.
Szczegóły można zobaczyć TU i TU :)

W międzyczasie powstaje jeszcze kilka ptaszkowych karteczek... pojawiło się także kolejne stare zdjęcie do oscrapowania....i czekam na paczkę z niezbędnymi elementami, niestety, bo koncept jest..ale ZDJĘĆ nie ma :/
A co najważniejsze - leczę żebro i palce...i na razie to tyle... :)

 

LO I made this week - just for my own satisfaction - I had an idea of using dark or black backgrounds, but I've never tried it before  - I really don/t know why :) This time I wanted to divide the LO for a "warm" and a "cold:"area and use flowers and buttons in other way than before. I took our old photos from 2006 holiday and a bit of DCWV papers "Pets".

17:25, lady_finnabair , LO, kolaże
Link Komentarze (17) »
poniedziałek, 30 czerwca 2008
Interpretacje - "Chwila"

Zabawa w interpretacje - odsłona druga :)
Tym razem i mnie byo dane wziąć udział w tej zabawie - pozostałe uczestniczki do oczywiście Babsko, Jaszmurka, Batory, K -maja, Nowalinka, Rae, Agnieszka, Agnieszka - Anna, Uhk, Filka oraz Moniq i Anna - Maria.

Jak wyglada moja "chwila"?
Trudno mi było zdecydować się w jaki spsób pokazać "chwilę" - wybrałam chyba w sumie 5 różnyc zdjęć i 5 różnych pomysłów.
W końcu, o ciężkich bojach i dylematach wybrałam kolorowe, dość nietypowe fotki, ktore zrobiliśmy podczas wakacji w Maroku - jest to fragment ozdobnego sufitu wypatrzony podczas zwiedzania jednego z egzotycznych zabytków. Mam obsesję robienia zdjeć detalom architektonicznym więc i tej kolorowej rozecie nie mogłam się oprzeć :)
Aby zrobić te fotki Jędrek musiał położyć się na podłodze... reszta wycieczki patrzyła na nas ze zgrozą, zdegustowaniem, rozbawieniem....a ja? jak wdać :) Na scrapie chciałam oddać tę ulotność momentu, to mignięcie, którym tak na prawdę była środkowa fotka - czy sie udało? do końca sama nie wiem.
Pewnie jest tyle, że to co widać to właśnie chwila... beztroska chwila zabawy, radości - chwila, którą z pieczołowitością przechowuję w pamięci :)


:)


LO i made on Saturday for our challenge - the topic was "the moment".

09:20, lady_finnabair , LO, kolaże
Link Komentarze (11) »
sobota, 21 czerwca 2008
Z mapki!

Po raz pierwszy spróbowałam wykorzystać mapkę - i to nie byle jaką bo naszą rodzimą, autorstwa niejakiego (a wszystkim chyba znanego) zdolnego do wszystkiego Babska :*
Mapka minimalistyczna i przy tym wdzięczna bardzo w "obróbce" - polecam z całego serca :)
Mapka jest taka:


a moja interpretacja :Szczerze polecam zbawaę z mapkami... i czekam na kolejną :)

My first "sketch" LO - I made a part of it on the 14 th and I've finished it just few days ago. The sketch was made by Babsko - and I surely love it !It's very helpful and inspiring :)

00:44, lady_finnabair , LO, kolaże
Link Komentarze (4) »
czwartek, 19 czerwca 2008
Stopklatka
Pomysł przyszedł jak zwykle z nienacka.

Podczas poobiedniego spaceru moją uwagę przykuł mój rodzony ojciec, żywo rozprawiający na bliżej nieznany temat (choć zapewne były to ryby) z Gochą, moją siostrą cioteczną. Jego żywa gestykulacja i jej miny mnie szczerze zauroczyły.
Cyknęłam kilka fotek z ukrycia...i tak powstała „Stoplatka” - scrap z wybitnie przymrużonym okiem ;)Spokojna szaro -czarna kolorystyka kojarzyła mi się ze starym filmem. Jestem ciekawa jego reakcji, kiedy zobaczy, co zmalowałam ;)
Wmiary 25x25 cm, papier blizej nie rozpoznany, może MME?


This LO's main character is my dad. talking with my cousin  - probably about fishing. I've made those photos in secret, so I'm so curous abvout  his reaction when he'll finaly see it ;)

14:28, lady_finnabair , LO, kolaże
Link Komentarze (8) »
wtorek, 17 czerwca 2008
Scrap Zlotowy "Scrap passion"

Zlot mamy za sobą - pokzuję zatem mój scrap na konkurs "Scrap passion" - czyli koncepcja orientalna :)

Kolory, układ wszystko miało nawizywac do sztuki hinduistycznej. Fotka autorstwa Jędrka :PPowiększenie - po kliknięciu :)
Papiery: Baza Basic Grey Mellow, wzór Daisy D's Attic Heirloom

powiększenia:
LO I've made for the "Scrap passion" contest :) The photo is made by my husband - I've used some BG and  DaisyD's papers :) 

09:58, lady_finnabair , LO, kolaże
Link Komentarze (15) »