Decoupage i scrapbooking hobbystycznie i na zamówienie
baner Galeria miniART
Blog > Komentarze do wpisu
Maroko 3/4

I znowu koleny etap podróży po słonecznym , bajecznie kolorowym Maroku.
Tym razem oprócz papierów Daisy D's pojawiają się także w większej ilości rubonsy BG Boxer i kolorowe kryształki pasmanteryjne, które dostałam od koleżanki :) Od razu skoczyły na swoje miejsca na marokańskich stronach.

Zacznijmy zatem od spaceru bo spalonym słońcem forcie w mieście As Sawira, gdzie małe, wąskie uliczki wypełnione sa niezliczonym bogactwem dywanów, naczyń i kolorowych tkanin, które aż proszą się, aby wziąć je do ręki. W jedym z ustronniejszych miejsc zauważyliśmy malarkę przy pracy :

 

As Sawira ma wysokie warowne mury, uzbrojone swego czasu przez Francuzów w całkiem pokaźne działa. Jako jeden z portów Maroka miała strzec bram francuskiej kolonii. Panowie oczywiście musieli wszystko obejrzeć bardzo dokładnie z najwyzej wysuniętego punktu. Mnie bardziej interesowały leżące poniżej kramy z kolorowymi szalami i cynowymi naczyniami ;)

 

I wreszcie przepiękny widok na morze - w dali widać jeden z bastionów fortu. Bliżej uchwyciliśmy stare rybackie łódki - marokańczycy z lubością malują je na kolor niebieski.

 

No i oczywiście zakupowe szaleństwo - w każdym ze zwiedzanych miasteczek, było coś, co byłabym skłonna wywieźć do domu - o ile pozwoliłyby na to nasze dość skromne fundusze. Tutaj  macam z lubością ceramiczne duperelki.

I na zakończenie spacer po ruinach starego marokańskiego miasta.... w zasadzie ruiny to chyba coś, co kocham najbardziej :)

 część czwarta i ostatnia - niebawem :)

sobota, 19 lipca 2008, lady_finnabair

Polecane wpisy

  • Maroko 1/4

    Maroko. Niewielkie państwo u samych wrót Sahary z jednej strony, a brzegiem Atlantyku z drugiej. Jest tu spuścizna historii, z której pozostały antyczne wykop

  • Jabłka na czereśni

    W życiu każdego przychodzi moment, kiedy dochodzi do wniosku, że trzeba pomyśleć trochę o sobie. Wydarzenia ostatnich dni skłoniły mnie trochę ku tym wnioskom.

  • Krzyś - Dzień Ojca

    Była już Hania, teraz będzie Krzyś. Krzysiek to chłopak, który życie poznał od podszewki. Wychowany w domu na warszawskim Żoliborzu ma za sobą hodowlę gołębi,

Komentarze
fryne.pl
2008/07/19 21:26:49
mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że albumik OGROMNIE zyskuje po wzięciu do łapy. Zdjęcia jakoś go spłaszczają i zabierają kolory :(
(I dlatego nie potrafię go już teraz chyba skomentować porządnie tylko patrząc na zdjęcia.)

A jest przepiękny, kolorowy, przemyślany, pięknie zszyty i ubrany w różne cuda, które gromadziłaś przez miesiące całe z myślą o tym albumiku.
-
2008/07/19 23:48:00
ja che na ten bazarek :D
-
Gość: Iskra, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/07/20 00:11:50
Uwielbiam takie bazary, targi, sklepiki, wąskie uliczki... zazdraszczam. Piękne papiery wybrałaś, ijeszcze to zelastwo i błyskotki. A tak poza tym to fantastycznie wygladasz w tych wszystkich długich spódnicach. :)
-
2008/07/20 13:08:18
Aj, piękne miejsce zwiedziłaś, a i album świetny, papiery idealnie pasują do zdjęć :)
-
2008/07/20 16:00:28
nooo pamiątkę będziesz miała świetną
-
nowalinka
2008/07/20 20:31:28
Ja sie tak nie bawię! Musze go kiedys zmacać osobiście, no!
Zajebisty jest!!! :)
-
2008/07/21 09:14:25
Przepiękny album! Wspaniała pamiątka! Mam nadzieję, że kiedyś pojadę do Maroka!
-
nutka1911
2008/07/21 10:39:59
Album jest przepięknie dopracowany, każdy szczegół ma swoje odpowiednie miejsce, piękne kolory. Nic dodać, nic ująć!!